Sponsor BağlantılarArmutun İnsan Sağlığı için Faydası Zararları

0

Şifalı bitkiler arasında oldukça önemli bir yeri olan armut, vücumuz için de oldukça yararlı bir meyvedir. Armut, genellikle sarı ile yeşil renk arasında bir renge sahiptir, sert, yumuşak, tatlı, ufak çekirdekleri olan çeşitli çeşitleri bulunan, çengele armut, kumla armut, Ankara armut çeşitlerinden bazılarıdır. Yemeklerden önce bir adet armut yemek, sağlık açısından çok yararlıdır.

Armut insan vücudu için faydaları

  • Armut herşeyden önce böbrek sağlığı için çok önemlidir, böbreklerin sağlıklı ve düzenli çalışmasını sağlar. Ayrıca böbreklerdeki kum ve taşların dökülmesine yardımcı olur

İdrar yollarındaki iltihapları söken armut, sık sık idrara çıkmanı sağlar.Yüksek tansiyonu düşürücü etkiye sahiptir. Kanınızı temizleyerek bütün salgı bezinizin normal çalışmasını sağlar.

  • Kabız olduğunuz zaman yiyeceğimiz bir adet armut, kabızlığa çözüm getirir.Sinir sistemini kuvvetlendirir, susuzluk problemini yok eder, Özellikle öğrencilerin armut tüketmesi halinde, ders çalışmaktan yorulan zihinlerini dinlendirir, Hamilelik döneminde baş gösteren kusmaları engeller, Romatizma hastalarına, mafsal kireçlenmesi hastalığı olanlara armut tedavi edici etki gösterir.
  • Madensel tuz açısından son derece zengin olan armut, vücudunuzun ihtiyacı olan tuzlu karşılar.
  • Sindirim sisteminizi kuvvetlendirir,
  • Armut kalp çarpıntısını gidererek kalbinizi kuvvetlendirir,
  • Nezle veya grip oldunuz zaman bu hastalıkları çabuk atlatmanız sağlar,
  • Çok sinirli insanların armut tükettikleri zaman daha sakin bir yapıya kavuştukları görülür,

Armut bilinen zararları

Belli bir zararı olmayan armut, tansiyon düşürücü etkisi ile düşük tansiyonu olan kişiler tarafından az miktarda tüketilmelidir. Ama her zaman herşeyin kararı kadar yapılması başta kendi sağlığımız için ve toplum için yerinde bir davranış olacaktır.

Share.

About Author

Leave A Reply