Sponsor BağlantılarBel İncelten Egzersizler, Yan Bölgeleri Eriten Hareketler

0

Kilo sorunlarımız özellikle bel bölgelerimiz ve yan bölgelerimizde oluşur ve bizleri kilo verip inceltmek için şekilden şekile sokarlar ama yine de kilolalarımızdan ve fazlalıklarımızdan kurtulamayız. Bunun temel nedeni doğru bölge için doğru hareketlerin seçilmemesi ve sonuç almaya başlamadan egzersiz ve hareketleri bırakmaktır.

Bel ve yan bölgelerinizdeki fazlalıklarınızdan nasıl kurtulacağınızı, belinizi inceltip nasıl forma sokacağınızı bunun için yapmanız gereken hareketleri ve egzersizleri maddeler halinde aşağıdan okuyup öğrenebilirsiniz. Ancak şunu unutmayalım ki bu işe başladıktan sonra yarı yolda bırakmak size ekstra  kilo olarak geri dönecektir.

Egzersizlerden randıman almak için haftada üç ila dört kez yapmanızı öneriyoruz. Ayrıca egzersiz esnasında karın, sırt ve bacak kaslarınızı sıkın etkisini hissedebilesiniz..

1- Yere uzanıp sol yanınız üzerine yatın. Sağ ayağınızı sol ayağınızın üzerine atın ve sağ elinizi başınızın arkasına koyun. Eliniz ileri bakacak şekilde dirseğinize dayanarak güç alın.

2- Dirseğinizle omzunuzun bir hizada olmasına dikkat edin. Şimdi yere değen kolunuzdan destek alarak kalçanızı ve bacaklarınızı yerden kaldırın.

3- Yavaş yavaş alçalın ama yere değmeyin. 10 tekrar yaptıktan sonra bacak değiştirip tekrarlayın. Egzersiz esnasında öne eğilmeyin, omuzlarınızı kambur tutmayın.

4- Yere oturun. Dizlerinizi kendinize doğru çekin ve ayaklarınızı yerden kaldırmayın. Şimdi bir ila bir buçuk kiloluk bir dambılı iki ucundan tutun ve kollarınızı göğüs hizasında ileri doğru uzatın.

5- Kollarınızı düz tutup sol bacağınızı kaldırırken, karın kaslarınızı sıkarak gövdenizle sola dönüp dambılı aşağı indirip yere yakın tutun. Başlangıç pozisyonuna dönüp sonra sağ yanınıza dönerek devam edin. Sağ-sol değişimini yaparak 10 tekrar yapın.

6- Yere oturup bacaklarınızı sol yanınıza doğru kırın ama kendinizi kasmadan, rahatça oturun. Bu esnada sağ ayağınız da sol dizinize değsin. Sol baldırınızı sol elinizle tuttuktan sonra, sağ kolunuzu yukarı uzatın. Kendinizi zorlamadan sol yanınıza doğru esnerken sağ elinize bakın. Diğer yanınızla tekrarlayın.

Share.

About Author

Leave A Reply