Sponsor BağlantılarElma Sirkesi ve Faydaları, Sivilce Cilt Lekeleri ve Zayıflamada Kullanımı

0

Elma bilindiği gibi içerdiği bileşikler sayesinde vücudumuzun yenilenmesi ve genç görünmesinde etkili olan şifalı ve vücut için çok yararlı bir meyvedir. Elmanın bileşiğinde bulunan vitamin ve mineraller; Kalsiyum, fluor, potasyum, magnezyum, sodyum, fosfor, silisyum, A vitamini, Beta-carotin, B1, B2, ve B6 vitaminleri, C vitamini, sirke asitleri, meyve asitleri, pektin, doğal aroma maddeleri.

Vücut için oldukça yararlı olan elma, elma sirkesi olarak da tedavi ve iyileştirme amaçlı kullanılabilir. Elma sirkesi, bedenimizi içten ve dıştan tedavi edebileceğimiz olağanüstü bir doğal ilaçtır. Burada size, bedeninizi genel anlamda güçlendirmek, çeşitli hastalık belirtilerini hafifletmek ve gerekli cilt bakımını yapmak için elma sirkesini nasıl kullanabileceğinizi anlatmak istiyorum.

Elma Sirkesinin Çiçek Balı ile Kullanımı;

Doğal elma sirkesinin en etkili kullanım biçimi, çiçek balı ile karıştırılarak oluşturulur:

 • 1 bardak su
 • 1 tatlı kasığı dolusu elma sirkesi
 • 1 tatlı kasığı dolusu çiçek balı

Hepsi iyice karıştırılır ve sabahları aç karnına küçük yudumlarla içilir. Sürekli kullanım sayesinde, öncelikle bedenin bağışıklık sistemi güçlenecek ve sizi pek çok hastalıktan koruyabilecektir. Bu enerji kokteyli ayrıca size canlılık ve güç kazandıracak ve ileri yaşlara kadar sağlıklı ve mutlu kalmanıza önemli katkılar sağlayacaktır.

Elma sirkesi, özellikle saçlar, cilt, ve elbette zayıflama için kullanılabilinen tamamen doğal ve etkili bir bitkisel oluşumdur. Elma sirkesinin her ne kadar kilo verme ve zayıflama üzerine faydaları ve yararları bizim asıl ilgilendiğimiz nokta olsa da Elma sirkesinin diğer alanlarda da faydalarına kısaca değinmekte fayda var. Eğerki formda ve estetik bir bedene sahip olmak istiyorsanız Elma sirkesini günde 2 defa için.

Ayrıca Elma sirkesi, ciltteki lekelerden fazla kilolara, sağlıksız saçlardan varisli damarlara kadar birçok rahatsızlığa şifa olabiliyor;

Elma sirkesiyle cilt güzellik seansını herkes evinde kolayca uygulayabilir. Bugüne kadar sadece sofrada kullanılan elma sirkesinin cilt güzelliği için doğurduğu ”inanılmaz” sonuçlar ise şöyle sıralanıyor: Ahmet Maranki’nin Elma Sirkesi üzerindeki tespitleri;

Ahmet Maranki Elma Sirkesi ile kepeklere bitkisel çözüm:
Elma sirkesi kepek sorunu çözmenizde sizlere yardımcı olacaktır. banyodan sonra son durulama aşamasında bir kova suya bir bardak elma sirkesi dökerek iyice karıştırın. Saçlarınızı bu karışım ile yıkayın. Kısa sürede kepek sorununa kesin bir bitkisel çözüm bulduğunuzu anlayacaksınız. S

Ahmet Maranki Elma Sirkesi ile Sivilcelere kesin çözüm:

Bitkisel sivilce tedavisi:
Elma sirkesi bal ve su karışımı ile yüzünü akşamları yıkayın. Böylece mikrop kırıcı antiseptik özellikli bu karışımi hem sivilce lekelerini yok edecek hem de sivilce tedavisi için etkili çözüm sunacaktır.

Ahmet Maranki Elma Sirkesi ve Ciltteki lekelerine doğal ve kesin çözüm:
Elma sirkesi sadece sivilce tedavisi için değil, aynı zamanda hamilelik lekeleri, güneş lekeleri, melazma, sivilce lekeleri, yaşlılık lekeleri gibi deişik cilt lekelerine de bitkisel çözüm sunmaktadır. 250 ml suya 3 büyük kaşık ile ekleyeceğiniz elma sirkesi ekleyin. Kaynattıktan sonra suyun buharı ile yapacağınız buhar banyosu, kısa sürde cilt lekelerine kesin tedavi sunacaktır. 3 günde bir düzenli olarak tekrarlayın.

Ahmet Maranki Elma Sirkesi ile varislere kesin çözüm:
Varis tedavisinde bitkisel yöntemler arıyorsanız elma sirkesi bu ihtiyacınızı karşılar. Bir havlu yada beze döktüğünüz elma sirkesi ile varisli bölgelere yapacağınız düzenli masajlarla varislerin zamanla kaybolduğunu göreceksiniz.

Ahmet Maranki Elma Sirkesi ile Zayıflama yöntemi:
Elma sirkesi zayıflatırmı sorusunun cevabını aşağıda ayrıntılı bir şekilde verdim. Elma sirlesini aç karnına elma sirkesi bal ve su formülünde olduğu gibi kullanırsanız kısa sürede incelme, zayıflama ve kilo verme sağlarsınız. Diyet ve egzersizle birlikte elma sirkesi zayıflama kürü yapıldığında kısa sürede kalıcı incelme zayıflama sağladığınızı hissedeceksiniz.

Elma sirkesinin faydaları nelerdir, Elma Sirkesi Nelere iyi gelir?

 • Gerek meyve olarak gerekse de elma sirkesi olarak her mevsim tüketilmesi gereken meyva türü, özellikle kış aylarında yüksek oranda şeker depolaması yapan kış elması türleridir. Ancak elma sirkesi yaparken sirkenin çeşnisini artırmak için birden fazla türde elma türünün karışımıyla hazırlanması damak tadınıza hitap etmesi açısından daha uygun olacaktır. Elma sirkesi yapımı için kesinlikle ekşi ve olgunlaşmamış elmaları tercih etmeyiniz. Çünkü bu tür elmaların şeker düzeyi düşük olduğu için mayalanma tam manasıyla gerçekleşmez.
 • Hijyenik ortamda yapımı gereken elma sirkesi ilk önce 45 derece suda bir güzel ovalanarak yıkanır. Elma sirkesinin muhafaza edileceği cam kavanozların da titizlikle temizlenmesi gerekecektir. Elmalar dilimlendikten sonra katı meyve sıkacağı veya mutfak robotu aracılığıyla elma suyu temin edilir. Elma suyu içerisinde şeker oranının yüksekliği elma sirkesinin fermantasyona uğraması için önemli bir etkendir. Bol şeker olan elma suyundan kaliteli asetik asit yani elma sirkesi elde edilir.
 • Evde elma sirkesi yaparken şu iki konuya dikkat etmelisiniz. Kullanılacak kabın elma sirkesi ile hava arasındaki irtibatı mümkün olduğunca maksimize etmesi gerekmektedir. O nedenle derin ve dar ağızlı kavanozları tercih etmiyoruz. Elma suyu, kavanoza doldurulduktan sonra üzerinde 1 -2 cm hava boşluğu kalacak şekilde bir mesafe bırakılır ve beyaz tülbent bezi gerilerek bir lastikle veya iple sabitlenir. Tülbent kullanmamızın sebebi, elma sirkesinin mayalanması için hava geçişinin olması gerekmesidir. Ancak toz ve böceklerin elma suyu içerisine girmesini engellemek için ise tülbent takmak zorunlu oluyor.
 • Elma sirkesi kavanozunu her gün bir kez açarak kaşıkla karıştırıyoruz. Bu şekilde elma sirkesi içerisindeki yararlı bakterilerin tüm kavanoza eşit biçimde dağılması sağlanıyor. Böylelikle oda sıcaklığında sirkeleşme işlemi başlamış oluyor. Cam kap yerine metal kap kullanmamalıyız. Ayrıca güneş ışığından uzak bir yerde loş bir ortamda elma sirkesini muhafaza etmeliyiz. Mayalanma işlemini hızlandırmak için elma sirkesi içerisine kalitesi yüksek bir miktar elma sirkesi kolabiliriz.
 • Elma sirkesi bu şekilde 4-5 hafta sonra elma sirkesini her gün tadıyoruz. Uygun asit oranı ve tada erişince elma sirkesi olmuş demektir. Elma sirkesi olduktan sonra tekrar bir tülbentle süzerek cam şişelerde loş bir ortamda muhafaza ediyoruz.
 • Ev yapımı elma sirkesi fabrikalarda yapılanlara göre daha besleyici ve lezzetlidir. Çünkü fabrikalarda üretilenler kimyasal işlemlerden geçirilmekte ve yüksek sıcaklık altında mayalanma işlemi hızlandırılmaktadır. Bu da elma sirkesi içerisinde bulunan faydalı yağ yakıcı zayıflama sağlayıcı enzimlerin,mineral maddeler, iz elementler, vitaminlerin, pektin enziminin, malik ve tartarik asitlerin parçalanmasına neden olmaktadır.
 • Elma sirkesini çorbalarda salata ve yemeklerimizde çeşni ve aroma sağlamak için kullanabiliriz. Ayrıca her sabah aç karnına bal su ile karıştırarak içersek kısa sürede hızlı bir zayıflama etkisinin olduğunu da hissedeceğiz.

Elma sirkesinin sağğa ve zayıflamaya faydaları yararları nelerdir, Elma Sirkesi Nelere iyi gelir?

 • Kemikleri güçlendirir ve kemiklerin kalsiyum depolama potansiyelini artırır.
 • Özellikle osteoporoz ve menopoz sonrası kemik kırılmaları için bitkisel tedavi sunar
 • Özellikle vücuttaki sodyum dengesini kurarak yüksek tansiyon şikayetini azaltır.
 • Kandaki yüksek Kolesterol oranını dengeler ve düşürür. Damar tıkanıklıkları ve kan yağlanması olan kişilerde kanı inceltici etkileri vardır.
 • Detoks (Detox) etkisi vardır iyi bir antioksidandır.
 • Elma sirkesinde bulunan potasyum, büyüme çağındaki çocuklarda hücre gelişimini destekler. O nedenle çocuklarınıza elma sirkeli salata yediriniz.
 • Öküsürük, soğuk algınlığı, ciğer üşütmesini iyileştirir.
 • İdrar yolları enfeksiyonlarında, sindirim bozukluklarında, kramplarda, yaban arısı sokmasında, saçta kepekte, uyku bozukluklarında, kulak çınlamasında da bitkisel çözüm sunar.
 • Bizler için en önemli etkisi ise yağ yakıcı etkisinin olması nedeni ile hızlı zayıflama ve kilo kaybı sağlar.

Elma Sirkesinin Başka Ne Gibi Fayda ve Yararları Vardır?

-Sık sık grip, soğuk algınlığı veya üst solunum yolları iltihabına yakalanan kişiler, bağışıklık sistemleri sirke-bal kokteyli sayesinde güçleneceği için, bu tür sıkıntılardan büyük çapta kurtulmuş olacaklardır. Ama bu tedaviyi aşağıdaki plana göre uygulamakla kalıcı sonuçlara ulaşabilmek mümkün olacaktır.

-Soğuk algınlığı ve grip zamanlarından önce, 4 haftalık bir sirke-bal kokteyli kürüne başlayın ve günde 3 bardak için.

-Sirke-bal kokteyli nezleye karşı da bedeni güçlendirecektir. Nezleye karşı ayrıca, 1 ölçü elma sirkesi 2 ölçü suya karıştırılır, kaynama derecesine kadar ısıtılır ve inhalasyon tedavisi uygulanır.

-Boğaz ağrısı ve ses kısıklığında, 1 ölçü elma sirkesi ile 3 ölçü ılık su karıştırılır ve saat başı derin gargaralar yapıldıktan sonra tükürülür. Bu gargaraların adaçayı ile dönüşümlü yapılması etkiyi daha da arttıracaktır.

-Öksürüğe karşı, 4 yemek kaşığı dolusu akışkan balla 3 tatlı kaşığı elma sirkesini iyice karıştırın. Öksürük gıcığına karşı yarım tatlı kaşığı alın ve yavaş yavaş yutun. Ayrıca, bolca kekik çayını balla tatlandırın ve yudumlayarak için.

-Yüksek kolesterole karşı, günde pek çok kere elma sirkesi-bal kokteyli içilir. Salatalarda öncelikle elma sirkesi kullanılır.

-Varise karşı, elma sirkesiyle ıslatılan bir bez baldıra sarılır ve 20 dakika etkilemeye bırakılır.

-Gaz şişkinliğine karşı, her öğünden yarım saat önce 1 bardak elma sirkesi-bal kokteyli içerek, sağlıklı bir bağırsak florasının temelini atın. Bu kokteyle rezene veya frenk kimyonu çayı da ekleyebilirsiniz.

-Kabızlığa karşı, günde pek çok kere, 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyerek için. Ayrıca, 4 litre ilik suya 1 su bardağı dolusu elma sirkesi ve 2 tatlı kaşığı tuz ekleyerek ayak banyoları alın. Banyo süresi 10 dakikadır.

-Yaraların çabuk iyileşmesi için, günde 3 bardak elma sirkesi-bal kokteyli için. İltihaplanmayı önlemek için, elma sirkesiyle ıslattığınız bir pamukla günde pek çok kere yarayı nemlendirin.

-Ergenlik sivilcelerine karşı, her yemekten yarım saat önce, içine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi eklenmiş 1 bardak su için. Yüzünüze buğu banyoları uygulayın: 1 litre kaynar derecede sıcak suya 4 yemek kaşığı elma sirkesi ve 2 yemek kaşığı dolusu mayıs papatyası ekleyin, 1-2 kere karıştırın ve başınızı büyük bir havluyla örterek 5- 10 dakika gözlerinizi yumarak bekleyin. Yüzünüzü suya çok yaklaştırmayın!

-Güneş yanığına karşı, inceltilmemiş elma sirkesi, kızarmış olan bölgelere dikkatle sürülür veya 3 yemek kaşığı elma sirkesi eklenmiş soğuk bir banyo alınır. Banyo süresi 10 dakikadır. Elma sirkesinin pH değeri(asit derecesi), derimizin pH değeri ile hemen hemen eşit düzeydedir. Dolayısıyla, derimizin asidik koruma örtüsünün güçlendirilmesinde elma sirkesinin kullanımı önemle önerilmelidir.

Diyet ve elma sirkesi:

Osmanlı Zamanında akşam yemekten sonra misafirlere sunulan içecek varmış hem hazmı kolaylaştırıp hem de fazla yağları eritiyor.

Hazırlanışı:

 • 4 YEMEK KAŞIĞI SİRKE
 • 4 YEMEK KAŞIĞI BAL
 • 4 SU BARDAĞI SU

BUNU 1 LİTRELİK CAM ŞİŞEYE KOYUN VE İYİCE ÇALKALAYIN HER YEMEKTEN SONRA YARIM SU BARDAĞI İÇİN 1 AY SONUNDA FARKI GÖRECEKSİNİZ.

Kepekli Saçlar İçin Elma Sirkesi

Saç bakımı ve saçınızdaki kepekler için saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama suyuna yani 1 litre suya 1 çay bardağı elma sirkesi koyun ve saçlarınızı bu su ile durulayın. Bu işlemi bir süre her saçınızı yıkadığınızda uygulayın. Saçlarınız kepekten arınacak ve parlaklaşacaktır.

Sivilceler İçin Elma Sirkesi

1 çay bardağı elma sirkesine yarım çay bardağı su ekleyin ve bir parça pamuğu bu karışıma batırıp sivilce üzerine bir süre kompres yapın. Faydısı olduğunu göreceksiniz.

Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi

Bir kaba yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi koyup kaynatın. Daha sonra bu su ile yüzünüze buhar banyosu yapın. Ayrıca yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü 3-4 günde bir silebilirsiniz. Cilt lekeleri için oldukça faydalı.

Fazla Kilolar İçin Elma Sirkesi

Bir bardak suyun içine 1-2 tatlı kaşığı elma sirkesi koyun. İçine 1 tatlı kaşığı bal ekleyip sabahları düzenli olarak aç karnına için. Fazla kilolarınıza faydası olduğunu göreceksiniz.

Varisler İçin Elma Sirkesi

Yumuşak bir havluyu elma sirkesinin içine batırıp sıkın ve havluyu bacaklarınızın varısli olan bölgesine sarın. Bacaklarınızı yüksek bir yere kaldırarak yaklaşık 45 dakika kadar dinlendirin. Bu işlemi mümkünse sabah akşam tekrarlayın.

Elma sirkesi zayıflatır mı, elma sirkesinin faydaları, elma sirkesi nedir, elma sirkesinin zayıflamaya etkileri nelerdir, diyet yaparken elma sirkesi, diyet ve elma sirkesi, elma sirkesi nasıl zayıflatır, elma sirkesinin faydaları, elma sirkesi cilt lekeleri,cilt lekesine elma sirkesi iyi gelir mi, ahmet maranki elma sirkesi

Google arama etiketleri:
[  elma sirkesinin cilde faydaları,  elma sirkesinin yüze kullanımı,  en etkili guneş lekesi maskesi ibrahim saraç,  sirkenin sivilcelere faydaları,  ]
Share.

About Author

Leave A Reply