Sponsor BağlantılarGöbek Eriten İncelten Hareketler ve Egzersizler

0

Göbekteki fazla kilolar özellikle bayanlar başta olmak üzere erkeklerinde büyük problemlerindendir. Erkekler her ne kadar göbeklerini gizlemek için balkonsuz ev mi olur benzetmeleriyle geçiştirmeye çalışılsa da aslında problem her zaman problemdir. Çözüm ise göbek ve karın bölgesi için fazlalıkları eritme, göbek karın inceltme ve zayıflama hareketleri ve egzersizleri ile sağlanabilir. Bunun en etkili yollarından birisi mekiktir. Mekik çok farklı şekillerde çekilebilir. Anca kmekik hareketlerinin hangi bölgeyi çalıştırdığı bilinmelidir ve dengeli bir uygulama tercih edilmelidir.

Göbek eritmek için egzersiz ve hareketlerin yanında diyet programına da ihtiyaç vardır aksi halde bi taraftan incelmek zayıflamak isterken diğer taraftan da almaya devam ederiz.

Dr. Ender Saraç, göbekte fazlalıkları olanlar için bu göbek eritme hareketlerini tavsiye ediyor:

Göbek Eriten Egzersizler

Mekik:

Malumuz mekik çekmek özellikle karın bölgesinin çalışmasına yardımcı olmakta ve göbekte meydana gelen aşırı yağlanmayı yok etmektedir. Fakat sağlıksız veya bilinçsiz olarak çekilecek olan mekik kas zedelenmelerine neden olabilmektedir. Bu nedenle uygun bir spor salonunda mekik hareketlerini yapabilirsiniz. Spor salonuna gitme imkânınız yoksa aşağıda verilen önerilere uygun olarak bu sporu yapabilirsiniz.
Dizlerinizi bitiştiriniz. Ayaklarınız birbirine paralel şekilde iken iki elinizi enseye koyup hızlı hızlı ve sık sık karnınız acıyana kadar bu hareketi yapınız. Her sabah ve akşam bunu 50′şer kez yapmanız yerinde olacaktır. Bunla beraber boyun bölgenizi zorlamamaya dikkat ediniz.

Sopalı Hareket:

Pürüzsüz bir tahta veya metal sopayı ensenizin üzerinden geçirerek iki kolunuzu sopanın üzerinden sarkıtın. Eskiden su taşıyan sakalar misali sopa ensenizde olsun. Ayaklarınızla yere sağlam basarak birkaç dakika sağa ve sola süratli şekilde kalçalardan yukarısını çevirin. Ayaklar veya bacaklar sallanmayacak. Sadece kalça ve yukarısı dönecek.

Bel Kasları İçin Mekik:

Sırt üstü yattıktan sonra bir taraftaki kolunuzu bükülmüş olan diğer taraftaki dizinize dokundurmaya çalışın. Bu hareketi bir kolda 1-2 dakika yaptıktan sonra diğer kola ve dize geçin. Bu hareket kolay olması nedeniyle çok tercih edilmektedir.

Yukarıda verilen sporları yaparken doktorunuza danışmanızda yarar vardır. Özellikle bel fıtığı rahatsızlığı, boyun veya bel sakatlıkları olan kişilerde uygulanmadan önce doktor onayı alınmalıdır.

Share.

About Author

Leave A Reply