Sponsor BağlantılarKarın Kası ve Göbek Eritme Egzersizleri (video+resimli) Kaslarını Güçlendirme Hareketleri

0

Özellikle günümüzde gelişen teknolojinin insanın hareket alanını daraltmasına ve iş yoğunluğunun masa başlarında harcanması sonucu hareketsizleşen insanoğlu oldukça sıkıntılı bir sorun haline gelen fazla kilo ve göbeklenme durumundan oldukça muzdarip bir durumda. Hareket azlığı ve sağlıksız beslenme nedeniyle göbek, kalça gölgelerinde aşırı yağlanmalar ve şekil bozuklukları ile ruhsal bunalımlar hayatlarımızı olumsuz şekilde etkilemekte. Bugün sizlere bu hareketsizliğe son verecek, karın kaslarınızı çalıştıracak ve güçlendirecek, göbek ve karın bölgelerinizdeki yağlarınızdan kurtulmak için yapabileceğiniz diyet ve egzersiz hareketlerinin nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağım.

Karın Kaslarınızı Harekete Geçirin ve Göbeğinize ‘elveda’ Deyin !

Enerji egzersizini vücudunuza en uygun esnetme egzersizi izliyor. Bu da kasların çalışmasına yardımcı olarak kan dolaşımını harekete geçiriyor. En geç iki hafta içinde de karın, bel ve kalça bölgesinde gözle görülür bir gerginlik ve zayıflık hissetmeye başlıyorsunuz.Ayrıca bu egzersizler sayesinde sırt bölgenizin de eskisinden çok daha güçlü olduğunu görüyorsunuz…

Karın çevresindeki kaslar soğuk kış günlerinde en rahat zamanlarını yaşarlar. Çünkü araştırmalara göre kış boyunca yaz aylarından yaklaşık üç kat daha fazla otururuz. Bu rahatlık da özellikle karın, bel ve kalça bölgesinde olumsuzluk olarak kendini gösterir. Ancak gergin ve seksi bir göbeğe sahip olmak hiç de zor değil. Bel, karın kasları, ve göbeğinizi çalıştırarak hem kilo vermenin, hemde zayıflamanın temel yolları,

Bel karnı forma sokuyor..

Enerji egzersizi

Vücudunun sağ tarafına doru yere uzanın, üst bacağınızı diğerinin üzerine atın. Bu arada sağ dirseğinizden destek alın. Şimdi mümkün olduğunca kalçanızı yukarıya doğru kaldırın ve karnınızı olabildiğince gerin. Sol kolunuzla hafif bir açı oluşturarak yukarı doğru esnetin ve bıkarın. Aynı hareketi üç kez tekrarlayın. Bu arada vücut pozisyonunuzun değişmemiş olmasına dikkat edin. Daha sonra aynı hareketi diğir tarafınızla gerçekleştirin.

Esnetme streching

Dik bir şekilde oturun, sol bacağınız düz bir şekilde uzatın. Sağ bacağınızı sol bacağınızın üzerine koyun. Vücudunuzun üst kısmını biraz sağa doğru çevirin, sağ kolunuzu aşağı yukarı üç el genişliğinde vücudunuzun yanına gergin bir şekilde koyun. Sol dirseğinizi ise sağ dizinizin üzerine yerleştirin. Şimdi başınızı mümkün olduğunca sağ doğru çevirin ta ki, bel bölgenizde dolayısıyla yan karın kaslarınızda bir gerginlik hissi duyana dek. 30’a kadar sayın, rahatlayın. Esnetme hareketini tekrarlayın. Aynı hareketi diğer traf için gerçekleştirin.

Kalça ve karnı güçlendiriyor

Enerji egzersizi

Sol bacağınızın üzerinde, -sağ bacağınız havada olacak şekilde geride- vücudunuz 90 derecelik bir açı oluşturacak şekilde öne doğru eğilerek durun. Kollarınızı öne doğru uzatarak birleştirin. Şimdi sol bacağınızı hafifçe bükün ve esnetin. Bu hareketi yaparken düz durmaya gayret edin. Karın, kalça ve bel kasları gergin olduğu sürece hareketi yapmanız da kolay olacaktır. Her iki bcak için de aynı hareketi 5 kez tekrarlayın.

Esnetme

Sol bacağın üzerinde durun, sağ bacağınızı 90 derecelik bir açı oluşturacak şekilde sol dizin üst kısmına yerleştirin. Sağ elinizi sağ diziniz üzerine koyun, sol elinizle ise sağ ayağınızı kavrayın. Şimdi kalçanızı öne doğru itin ve omuzlarınızı genişçe geriye çekin. 20 saniye durun. Her iki taraf için aynı hareketi 2 kez tekrarlayın.

Sırt ve karnı çalıştırıyor

Esnetme

Karnınız üzerinde yere uzanın. Kalçalarınızı yerden kaldırmadan vücudunuzun üst kısmını öne doğru itin. Bu arada kollarınız gergin bir şekilde vücudunuzu yukarıya kaldırmaya yardımı olacaktır ve çenenizi hafifçe yukarı kaldırın. Şimdi omuzlarınızı olabildiğince geriye doğru çekin ve bu arada vücudun esnekliğini hissedin. Serbest bırakın, aynı hareketi 2 kez tekrarlayın.

Enerji egzersizi

Sırtınızın üzerinde yere uzanın. Bacaklarınızı yukarıya kaldırın, ayaklarınızı birbirinin üzerinde çapraz bir şekilde birleştirin. Her iki eli mümkün olduğunca bacaklara doğru uzatın. Şimdi ellerinizi dizlerinize doğru kaydırın, omuzlarınızı yere değdirin, bırakın başınız yukarıda kalsın. 10 kez kendinizi yukarı çekin ve bırakın.

Gerginleştirme

Ayakta kollarınızı yukarı doğru kaldırarak karın kaslarınızı iyice gerginleştirin. Elinizi başınızın üzerine koyun ve kendinizi yukarı doğru çekin. Bu arada basenlerinizi öne doğru uzatın ve karın kaslarınızı gerin. Bunu günde birkaç tekrarladığınızda kaslarınız bu gerginlige alışacaktır.

Zayıflatıcı çaylar

Çoğu zaman fazla karnın kaslarla ya da yağlarla ilgisi yoktur. Aksine daha çok hormonlar, yanlış beslenme ve hazım sorunlarıyla alakalı olabilir. Bu durumlarda bitki çayları imdada yetişir, en iyisi taze bitki çaylarıdır. Bir ya da iki fincandan sonra karın gerginliğini giderir ve şişkinliği ortadan kaldırır.

Karın Kaslarını Güçlendiren ve Göbek Eriten Resimler;

karın kaslarını güçlendirme, göbek eritme hareketleri 1

—————————————————————————————————–

karın kaslarını güçlendirme, göbek eritme hareketleri 2

———————————————————————————————————–

karın kaslarını güçlendirme, mekik hareketleri ve göbek eritme egzersizleri 3

————————————————————————————————————-

karın kaslarını güçlendirme, mekik hareketleri ve göbek eritme egzersizleri 4

————————————————————————————————————-

karın kaslarını güçlendirme, mekik hareketleri ve göbek eritme egzersizleri 5

——————————————————————————————————————-

Karın Kaslarını Güçlendirme ve Göbek Eritme Videoları :

———————————————————————————

———————————————————————————-

———————————————————————————-

Google arama etiketleri:
[  karın kasları güçlendirme,  ]
Share.

About Author

Leave A Reply