Sponsor BağlantılarSaçlar Nasıl Uzar, Sağlıklı Saç Uzatmanın Püf Noktaları (Keratin)

0

Özellikle bayanların en önemli bakım ve güzellik parçalarından birisidir. Bakımlı ve güzel saçlara sahip olmak her kadının hayalidir. Peki bakımlı, sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmanın sırrı nedir, saç nasıl uzatılır, saçın uzamasına neler yardımcı olur bu yazımızda sizlere bu başlıklar hakkında bilgiler vereceğiz.

Saçınız yeteri kadar uzun değil ama siz kısa yoldan uzatmasını istiyorsanız, keratin kaynak aradığınız çözüm olabilir.

Kış aylarına iriş yaptık ama ilkbaharın gelmesi de çok uzun değil dolayısıyla kış aylarında soğuk havalardan sakladığımız saçlarımızı baharla birlikte parlak ve canlı olarak çıkartmak ve uzun saçlarımızla havamızı oluşturmak istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.. “Deniz, havuz ve güneş kendini göstermeye başladığında, acaba saçlarınızın nasıl olmasını istersiniz?” sorusuna her on kadın ın altısı “Uzun saçlı olmak isterim.” Diyor, ama 3 ayda 45 santim uzatmak mümkün olamadığından bunlardan sadece onda biri saçlarını istediği boya kadar uzatabiliyor.

Diğerleri, bu şanslı kadınlara özenerek bakıyor. Daha doğrusu bakıyordu; çünkü tüm bu eksiklik duygusu artık tarih oldu. Nasıl mı? Tabii ki saç uzatma tekniklerinin gelişmesi ve yepyeni sağlık lı saçlara sahip olmanın, eskisinden daha ucuza elde ediliyor olması en önemli etken…

Günümüzde saç teknolojisi her geçen gün biraz daha ilerliyor. Daha sekiz sene önce ilk çıkan çıt çıt postişler beni ne kadar heyecanlandırdıysa, şimdilerde de keratin kaynak bana göre muhteşem sonuçlar veriyor.

Her alanda olduğu gibi, keratin kaynak uygulamalarında da 5-6 kalitede uygulama ve sonuç farklılıkları ortaya çıkmış durumda. Bir de son dönemde poliüretanlı kaynak sistemi gündemde yerini aldı ama bana göre, bu sistemin biraz daha geliştirilmesi gerekiyor.

Tüm bu seçeneklere rağmen; saçlarını uzatamayan ve alternatif saç ürünleri kullanmayı tercih edenlerin çoğu hayal kırıklığına uğrayabiliyor.

Kimisi yüksek meblalar ödemesine karşın, saçları her fön çekildiğinde dipten kopabiliyor, kimininse deniz kenarında güneşlenirken eriyen silikonları saç diplerine yapışıyor. Kötü örnekleri çoğaltmak mümkün ama etrafinızda silikon kaynak yaptıranlar çok iyi bilirler ki, 1-2 ay sonra sökülmek zorunda olan silikon kaynak tutamları, aseton muhteviyatı bir kimyasalla sökülürken çok acı verebilir.

Peki siz ne yapmalısınız? Ben yıllardır bu işin içinde olan bir uzman olarak keratin kaynağı tavsiye ediyorum. Nedeni gayet basit:

Keratin, saçın hammaddesidir.

Keratin, birleşme noktasına zarar vermez.

6-8 ay boyunca saçta kalabilir.

İstenen her renge kolayca boyanabilir.

Güneşte, denizde ve saunada bile erimez.

Sökülürken hiçbir kimyasal gerekmez.

Unutmamak gerekir ki, her karatinli kaynak aynı kalitede olmuyor. Avrupa”da bu işi yapan yaklaşık yirmiye yakın firma var. Dünyada hair extension adı altında en çok imalat yapan ülke Hollanda ”dır.

Bitkisel Yollarla Saçların Uzaması için Yapabileceğiniz Diğer Bir Yöntemde Saç Bakım Maskesidir.

Uzun saç düşmanları; kırılma, uçuşma ve kırık uçlardır. Uyandığınız andan itibaren, uyanıkken ve hatta uyurken saçlarınızın kırılmasına yol açan bir çok etken vardır. En çok görülenler yanlış fırçalama ve yıkama, uçlarını gereken sıklıkta kısaltmamaktır. Saç şekillendirme, yanlış beslenme ve huzursuz uyumak da saçta kırılmaya neden olabilir. İnsanların, saçlarına iyi geleceğini düşündükleri şeyler saçlara zarar verebilir. İyi bakım; basit, ancak doğru bakım ürünleri uzun, güzel ve sağlıklı bir saç a kavuşmanızı sağlar.

Saç nasıl çabuk uzar. Saçın uzaması için ne yapabiliriz? diye merak içinde iseniz işte size formülü;

Saçın hızlı uzaması için gerekli malzemelerimiz;

Yoğurt
Yumurta
Limon suyu
Kına

Kına, yumurta, yoğurt, ve limon suyuyla yoğun bir hamur hazırlayın.

Hazırladığınız bu hamuru tüm saçınıza ve saç derinize masaj yaparak sürün.

Bir saat sonra şampuanlayın.

Bu işlem aynı zamanda saç dökülmesi propleminede iyi gelecektir.

Saçın hızlı uzaması için başka bir uygulama;

1 yemek kaşığı çörek otu ve susam otu
1 yumurta sarısı

1 yemek kaşığı çörek otu ve susam otunu, 1 yumurta sarısı ile iyicene karıştırıp saçınıza masaj yaparak sürün ve 15 dakika kadar bekletin. Sonra saçlarınızı ılık su ile güzelce durulayın. Saçın hızlı uzaması için bu kürü, haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Suna duman Kaya’nın Saç Uzatma Formülü;

Saçlarının hızlı uzamasını isteyenler için güzellik uzmanı Suna Dumankaya iki ayrı formül önerdi. Çabuk saç uzatan bu maskeler ile kısa sürede saçlarınız istediğiniz uzunluğa gelecektir dedi.

Çabuk Saç Uzatan Bitkisel Saç Maskesi Tarifi:

Malzemeler:

* Yarım olgun avokado,
* 2 adet bıldırcın yumurtası,
* 2 çorba kaşığı susam yağı.

Hazırlanışıve uygulanışı:

Yarım olgun avokado, 2 tane bıldırcın yumurtası ve 2 çorba kaşığı kadar susam yağını bir kap içinde karıştırıp fırça yardımı ile boya sürer gibi tüm saçınıza sürün.Daha sonra streç film ile saçlarınızı sararak 2 saat bekleyin.Son olarak ise saç tipinize uygun bir şampuanla saçlarınızı yıkayın. Bu yöntemi haftada 1-2 defa mutlaka uygulayın. Böylece saçlarınız daha çabuk uzayacak.

Hızlı Saç Uzatan Doğal Saç Maskesi Tarifi:

Malzemeler:

* 1 kahve fincanı zeytinyağı,
* 1 tatlı kaşığı keten tohumu yağı,
* 1 tatlı kaşığı ısırgan tohumu yağı,
* 1 tatlı kaşığı çörekotu yağı,
* 1 tatlı kaşığı maydanoz tohumu yağı,

Hazırlanış ve Uygulanışı:
Malzemeleri karıştırdıktan sonra benmarı usulü biraz ısıtın. Ilıyan yağ karışımını saç diplerinize iyice yedirin ve streç film ile sarın. Enaz 2 en fazla 8 saat bekledikten sonra saçınızı şampuanla yıkayın. Bu kürü haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Google arama etiketleri:
[  saçlar nasıl daha hızlı uzar,  bitkisel yolla en kısa sürede nasıl saç uzar,  uzun saç nasıl olur,  sağlıklı saç uzatma,  saçları nasıl sağlıklı uzayan saçlar,  saçlar nasıl sağlıklı ve çabuk uzar,  saçlar nasıl sağlıklı uzar,  saç uzamasına keratin,  saç nasıl uzatılır?,  sac nasıl uzar,  ]
Share.

About Author

Leave A Reply