Sponsor BağlantılarSelülit Giderici Önleyici Egzersizler | Selülite iyi gelen Hareketler (videolu)

0

Selülit, özellikle kadınlarda görülen ve deri altı yağ dokusunda meydana gelen genişlemeye bağlı olarak görülün şekilsel bozukluklardır. Şişman ya da zayıf demeden her yaşta görülebilen bu şekilsel bozukluk deri altı bölgesindeki yağ dokularının deformasyonu ile oluşmaktadır.

Selülit, bir takım egzersizler ve hareketler ile ortadan kaldırılabilir, selülite iyi gelen bazı egzersizler, selülit önleyen, engelleyen, gideren, geçiren hareketler nelerdir, nasıl yapılır yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Selüliti olanlar, bir takım egzersiz hareketleriyle, selülitli bölgeleri çalıştırarak bu deformasyonu normale çevirebilirler ve selülitlerinden kurtularak özellikle yaz aylarında rahat bir yaz geçirebilirler.

Selülit Giderici, Önleyici Egzersizler, Selülitten Kurtaran Hareketler;

1.Ellerinizi belinize koyun.( Bel probleminiz varsa doktoruuza danışmadan bu hareketleri yapmayın ) √

√  Sağ bacağınızı dizinizden kıvrırarak öne doğru 90 derecelik bir adım atın.Bacaklarınızın gerildiğiniz hissedin ve esneyin.
√  Bunu yaparken sol bacağınız geride kalmalıve hafif bir kıvarımla ayak ucunuz yere değmelidir. Hareketi 8 defa tekararlayın.

Bu kez sol bacağınızla Öne doğru 90 dercelik bir açıyla adım atın.Bu sefer sağ bacağınız geride kalmalıdır.

Selülitleri azaltan bu egzersiz Sağa ve sola 8’er defa olmak üzere toplam iki set halinde en az haftada 3 gün yapılmalıdır.Herjhangi bir incinme veya sakatlık oluşmaması için hareketleri mümkün olduğunca yavaş yapmalısınız.

√  Bu hareketi yaparken bütün vücut ağrılığı bel altı kas gruplarında özellikle kalça ve bacak kaslarında. oluşur.

2.Elinize bir top alın Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Bel düz ve dik olmalı.

√  Nefes verip aşağıya çömelin.Kalçanızın ve bacaklarınızın gerginliğinden emin olun.Nefes alıp kalkın. 10 defa tekrarlayın.Haftada en az 3 gün bu hareketi yapmalısınız.

√  Bu egzersizle bütün vücut ağırılığı bacaklarda olduğundan kan dolaşımı hızlanacak dolayısıyla yağların yakımı kolaylaşacaktır.

3.Dizleriniz 90 derece kıvrılmış şekilde minderde, vücudunuzu elllerinizle destekleyerek mindere uzanın.

√ Sağ bacağınızı 90 derecelik açıyı bozmadan yana ve haifi doğru kaldırın,3 sn bekleyerek poponuzu sıkıştırın.Ve bacağınızı ilk konuma getirin.Başlangıç seviyesi olarak 8 tekrardan sonra aynı hareketleri diğer bacağınızla da yapın.

Selülit Giderici Egzersizler ve Hareketler Videolu Anlatım;

——————————————————————————

———————————————————————————

Google arama etiketleri:
[  Selülit,  selülit giderici egzersizler evde,  selülit giderici hareketler,  ]
Share.

About Author

Leave A Reply