Selüliti Yok Etmek Oluşumunu Önlemek, Kurtulmak, Eritmek için Egzersizler

0

Selülit, deri altı yağ tabakasının vücutta su birikiminin azalması ve hareketsizliğe bağlı olarak biriktirmiş olduğu yağ ve bezeleri ve hücrelerdeki genişlemedir. Şekilsel bir bozukluğa yol açar özellikle bayanlarda, dış görünüme önem verenlerin bir numaralı düşmanı olan bir bozukluktur.
Selüliti yok etmek oluşumunu önlemek, engellemek için, egzersizler ve diyet programları uygulanabilir. Selülit, aerobik ve egzersizler ile eritilebilir.
Özellikle selülit problemi olanların uzak durması gereken yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır. Bölgesel aerobik ve egzersiz hareketleri ile selülitli bölgede kan dolaşımı ve metabolizma çalıştırılarak selüliti yok edebilir, oluşumu engellenebilir, önlenebilir.

Selülit sorunu olanların Uzak Durması Gereken Gıdalar, Yiyecekler;

  • Tuzu azaltın, yeterli miktarda su içmeyi unutmayın.
  • Yapay tatlandırıcılardan, renklendiricilerden ve besin desteklerinden uzak durun.
  • Bol bol sebze ve meyve yiyin. Özellikle koyu renkli olanlarını tüketin. Koyu kırmızı (Karpuz, domates, elma ve kırmızı greyfurt-portakal; likopen mucizesi…
  • Siyah üzüm; dolaşım sistemimize OPC’s desteği), koyu yeşil (Elma, ıspanak, brokoli, biber), koyu sarı (mango) sebze ve meyvelere öncelik verin. Meyveleri yemekten en az iki saat sonra tüketin.
  • Daha az kafein kullanın.
  • Alkol kullanmayın ya da azaltın. Serbest radikal zararlarından koruyucu antioksidan OPC’s ihtiva eden, cilt dolaşımını koruyup destekleyen 1-2 bardak kırmızı şaraba izin var.
  • Şekeri kesin. Şekerlemelerden, tatlılardan uzak durun.

Selülit Problemi Olanların Yapması Gerekenler;

Selülitli bölgelere masaj yapılarak oradaki metabolizma ve kan dolaşımı düzenliliği artırılarak selülitlerin yok olması sağlanabilir, oluşumu engellenebilir, eritilebilir. Bununda en güzel yöntemlerinden birisi bölgesel masaj ve egzersizdir.

Fazla güneşte kalmak selüliti artırıyor. Saat 10:00-14:00 arasında güneşlenmeyin. Güneşten koruma etkisi 15’ten yüksek koruyucular kullanın. Kamuflaj yapıcı “tanning cream”lerden yararlanabilirsiniz. Daha koyu bir cilt selülit’in görünümünü maskeleyebilir.

Selüliti azaltabilecek en iyi yolun aerobik egzersizler olduğunu unutmayın.

Haftada en az 3 kez 35 dakika sürecek aerobik aktivite yapın! Yürüyün, bisiklete binin, yüzün, dans edin… Daha uzun ve daha sık aerobik aktivitelerinin daha az selülit demek olduğunu hep hatırlayın.

Aerobik çalışmalar iyi ve planlı yapıldığında gergin ve formda tutar, kilo verdirir, cilt ve cilt altı yağları uzaklaştırır, genç, gergin ve düzgün bir cilt görünümü sağlar.

ayrıca selülit problemi olanlar, aşağıdaki egzersizleri inceleyerek, nasıl kalça bel yanlarını sıkılaştırıp, basenlerde oluşan selülitleri eritip, yok edebileceklerini öğrenebilirler.

Selülitlerden Kurtulmak için Yapılabilecek Egzersizler Videolu Anlatım:

Share.

About Author

Leave A Reply