Rational Fırın Türkiye

Mutfak Tipi Endüstriyel Fırınlar

 

Basit bir söyleyiş ile endüstriyel fırın endüstri faaliyetlerinde kullanılan fırındır. Endüstride çok çeşitli alanlarda kullanılırlar. Çimento üretimi,  çelik üretimi gibi alanlarda kullanılır iken aynı zamanda gıda sanayinde de yaygın olarak kullanılır. Gıda sanayinde kullanılan  sanayi tipi rational fırın ise genellikle mutfak fırınları olarak adlandırılır.

Endüstriyel fırınlar çok amaçlı kullanılabilir. Gün geçtikçe kullanım alanlarına yeni özellikler eklenerek ürün yelpazesi çeşitlenebiliyor. Ürün tercihi yapılır iken yapılmak istenen işin özelliğine göre doğru tercih yapmak çok önemlidir.

Söz konusu mutfak fırınları da çok çeşitlidir. Kullanım amaçlarına göre aşağıda farklı markalarda farklı tipte fırınları bulabilirsiniz.

1-Convotherm Fırınlar

Bu fırınlara konveyörlü fırınlar da denir. Mutfak fırınlarının vazgeçilmezi olan bu fırınlar Convotherm markası ile 40 yılı aşkın süredir üretilmektedir. Bu rational fırın firmanın üretim felsefesi ‘senin yemeğin benim yemeğim’ sloganıdır. Convotherm firması mutfakta çalışanların görevlerini kolaylaştırmak amacı ile fırınlar tasarlayıp üretmektedir.

2-Elektrolux Fırın

Elektrikli ve doğal gazlı modelleri ile mutfaklarda çok önemli yer tutan bir markadır. Endüstriyel profesyonel çamaşırhane ekipmanları alanında da dünyaca takdir edilen bir ünü olan  Elektrolux firması mutfak ürünleri konusunda da dünya lideridir.

3-Hızlı Pişirme Fırınları

Özellikle ekmek ve börek pişirmek amacı ile kullanılan fırınlardır Turbochef marka hızlı pişirme fırınlarının farklı modelleri ile pişirme süresi 12 kat daha azaltılabiliyor.
.
4-Konveyörlü Fırınlar

Lincoln Fırın ve Senoven Fırın diye iki farklı ürün mevcuttur.

5-Pizza Fırınları

Özellikle pizza işletmeleri  için düşünülen ve tabanı taş olan fırınlardır. Tek ve çift katlı modelleri mevcuttur. 50 derece ile 500 derece sıcaklık endüstriyel fırın arasında pişirme yapabilmektedir. Taş taban ısının eşit şekilde yayılmasını sağlamaktadır.

6-Rational Fırın

Alman teknolojisinin bir ürünü olan bu marka fırınlar  1973′ den beri özellikle self cooking sistemleri için üretilen fırınlarda önderdir. Asya’dan Güney Amerika’ya kadar birçok coğrafyada ürünlerini bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

  1. Rational Fırın Türkiye için yorumda bulun

    Rational Fırın Türkiye için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Rational Fırın Türkiye için ilk yorumu yapabilirsin.